Solydent

2702 H-9024 Győr, Kálvária u. 37.

Magáról a fogágybetegségről már szinte mindenki hallott. Viszont csak kevesen tudják, hogy a kialakulásnak mi az okozója és mit lehet tenni, ha már ez a diagnózis. Dr. Faragó László, a Solydent Fogászat konzerváló fogászattal foglalkozó fogorvosa beszélt a betegségről.

fogágybetegség a lakosság közel 80-90 százalékát érinti és sajnos az alacsonyabb szociális helyzetűek között a gyakoribb. A parodontitis, vagyis a fogágybetegség a fogat körülölelő csontszerkezet begyullad, károsodik, leépül.
Ezt a lepedékekben jelen lévő agresszív batériumok okozzák, ami a rossz szájápolás következménye.

A tünetek egyértelműek: ínyduzzanat, ínyvérzés, kellemetlen szájszag és nyomásra érzékeny fogak. Az ínygyulladás rendszeres és nagyon alapos fogmosással, fogselymezéssel, szájöblögetővel, fogkő eltávolítással gyógyítható. Ha viszont a gyulladás megtámadja a fogágyat és súlyosabb formát ölt, akkor a fentiek már nem elegendőek. Az íny szövet pusztulásával az íny visszahúzódik a fogakról. A továbbiakban a fogágy rostjait és a csontot pusztítja. A fog megtámasztása romlik és tasakok jönnek létre, melyek a baktériumok további fészkeit jelentik. Ezek a tasakok aztán az állandó gyulladási helyszín biztosításával a legrosszabb állapotra hozhatják a páciensek fogait. Ha a betegség már rendkívül előrehaladott állapotban van, akkor a fogak mozognak, harapásra fájdalmat érzünk, a szájszag rendkívül kellemetlen és akár genny is csoroghat a fogak mellől.

A fogágybetegség nagyon sokáig tünetmentes. Annak felderítése és észrevétele csak a rendszeres fogorvosi ellenőrzéseken lehetséges. Fontos, hogy a fogágybetegséget csak szakképzett fogorvosok képesek megfelelően kezelni.

De vajon miből áll ez a kezelés?  Solydent Fogorvosi rendelő szakembere szerint a fogkő a súlyos fogágybetegség okozója, így ezt kell eltüntetni a leghamarabb. A fogorvos a kezelési folyamat meghatározásához teljes röntgent végez. A professzionális fogkőeltávolítás, a polírozás, a lepedék megtapadását elősegítő koronaszélek, tömések lesimítása az alapfeladatok közé tartozik. A súlyosabb esetekben a következő lépés a fogak mellett kialakuló tasakok kitisztítása és kezelése. Sajnos egyre többször kell műtétileg is beavatkozni a fogágybetegségek során. Ekkor az elpusztult csontozatot kell csontpótló anyaggal kezelni, hogy a fog elvesztését megakadályozzák. A kezelés sok esetben hónapokig tartó folyamatot jelent. Van viszont lehetőség a mozgó fogak megmentésére, de ehhez a páciens türelme és együttműködése is szükséges. Ma már a parodontológia fejledtsége olyan, hogy szinte bármilyen fog megmenthető.

Ne késlekedjen, jöjjön el a Solydent fogászatába Győrbe, hogy a lehető leghamarabb kiderüljön, ha Önnek is szüksége van ilyen kezelésre, hiszen a fogágybetegség ma már nem jelenti a fogak elvesztését! A Solydent fogászat meg tudja menteni a fogait!  
 

Kérje ajánlatunkat